Trabzonline Web Ajans - Trabzonline.com
Get Adobe Flash player
Web Tasarım Nedir?
Web tasarım, şirketlerin veya şahısların ürün veya hizmetlerini interaktif ortamda kesintisiz olarak müşterilerine sunmalarına olanak sağlayan etkili bir reklam yöntemidir. Web tasarım, internet kullanımın yaygınlaşmaya başladığından beri kullanılan reklamcılık, habercilik, e-ticaret...vb gibi birçok sektörde kullanılan bir teknolojidir. Gelişen dünya hergün bir rekabet ortamı doğurmaktadır. Size özel bir Web sitenizin bulunması, sizi bu rekabet ortamında bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Web sitesi kullanılan en ucuz reklam yönetimidir. Web sitesi ile reklamınız ilk günkü gibi kalır. Afişler veya kart postallardaki gibi bir haftalık ömrü olmaz. uzun ömürlü bir reklam anlayışı için, Web tasarım...
"Bütün şeyler ya yeni ya da büyük oldukları için beğenilirler." Bacon
Web Tasarım Pahalı Mıdır?
Halkımızın bir bölümünün dilinde "Web sitesi yaptırmak çok pahalı." ibaresini duymaktayız. Gelin birlikte bir hesap yapalım ve Web Sitesinin en ucuz reklam yönetimi olduğunu kanıtlayalım... A4 boyutunda bir broşür bastırmak isteyelim:
1000 tane broşürün fiyatı ortalama 350-400 Tl(+KDV). Ancak bu broşürlerle sadece 1000 kişiye hitap edebilirsiniz. Ayrıca A4 kağıdına tüm hizmet ve ürünlerinizi sığdıramazsınız. Ozaman bir katalog hazırlayalım...
A4 boyutunda, 8 sayfalı 1000 tane katalog ortalama 1300 Tl(+KDV).

Peki, bir ay sonra iş yerinizi değitirdiniz. Eyvah! Katalogda eski adresiniz yazıyor!
Telefon numaranız değişti. Eyvah! Katalogda eski numaranız yazıyor!
Bünyenize yeni ürün veya hizmetleri eklediniz. Eyvah! Katalogda bunlar yok!
Bunun dışında bir Tv kanalında da reklam yapabilirsiniz; ancak fiyatlar şirket bütçenizi sarsabilir.

Görüldüğü üzere Web Tasarım en etkili ve en ucuz reklam şeklidir. Bunun dışında ürünlerinizi ve hizmetlerinizi animasyon ve video gibi göze hitap eden yöntemlerle yayınlamak ve tüm büyük firmalar gibi kendinize özel bir Web Sitesine sahip olmak, şirketinizi nasıl popüler yaptığını hemen fark edeceksiniz....
Neden Web Sayfası Yaptırmalıyım?
Çünkü;
-Reklam ve pazarlama alanınızı genişletebilirsiniz,
-Kaliteli bir Web Sitesi ile firmanızın prestijini arttırabilirsiniz,
-Ürün veya hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz,
-Müşterilerinizin iletişim bilgilerinize, ürün ve hizmetlerinize 7 gün 24 saat ulaşmalarını sağlayabilirsiniz,
-Reklamınızı çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz,
-Hergün binlerce yeni müşteriler kazanabilirsiz,
-Sınırsız ve ekonomik bir reklam şeklidir,
-Bilgilerinizi, ürünlerinizi, iletişim bilgilerinizi anında güncelleştirebilirsiniz,
-İnternet üzerinden online sirapiş alabilirsiniz,
-Ürün veya hizmetleriniz sadece bulunduğunuz bölgede değil de tüm dünyada pazarlama imkanına sahip olabilirsiniz...
Bu listeyi daha da artırmak mümkündür...

Kısacası firmanızı büyümeyi yükselmeyi amaçlıyorsanız , interneti aktif kullanmak zorundasınız. Sadece büronuzda takılı kalmayın. Sizi "Dünyaya Açılmaya" davet ediyoruz. Gelin birlikte sizi pazarınızdaki en iyi firmalardan biri yapalım!
Statik Web Tasarım
İsminden anlaşılacağı üzere bu tür web sayfalarında içerik sabittir. Hazırlanan tasarım içerisinde ürün, hizmet ve iletişim bilgileriniz bulunur. Sizlerin isteğine göre görsellik veya içerik ağırlıkta olabilmektedir. Ancak; statik web sayfalarında bilgilenizi güncellemek için Web Tasarımcıya ihtiyaç duyulacaktır. Bu tür web sayfalarına sahip olmanız tüketicinin size ulaşmasına, ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi almasına yardımcı olacaktır. Yapım süresi kısa olup, maliyeti diğerlerine göre daha düşüktür.
Dinamik Web Tasarım
Dinamik Web Sayfalarının en önemli özelliği site sahibi veya yöneticisi tarafından içeriğinin istenilen zamanda değiştirilmesidir. Web Sayfasının kodlanması tamamlandıktan sonra sayfa sahibine özel bir yönetim paneli hazırlanır. Bu panele yöneticiye özel kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılır. Yönetim panelinde isteğe göre, -sınırsız yeni ürün/hizmet ekleme, düzenleme -fiyatı veya özelliği değişen ürünü/hizmeti güncelleyebilme, -iletişim bilgileriniz güncelleyebilme, -firmanızla ilgili duyuruları yayınlama, -yeni ürün/hizmet ile ilgili detaylı bilgi ve görselleri ekleme.. vb sizin isteğiniz doğrultusundaki birçok özelliği kullanabilirsiniz. Dinamik Web Tasarımında veri tabanı (database) uygulaması kullanılır. Ayrıca her müşteriye özel kodlamalar yapıldığından tasarım süresi Statik Web Tasarım hizmetine göre daha uzundur ve maliyeti daha yüksektir.
E-Ticaret Sitesi
Ticaretinizi sadece şirketinizde değil sanal ortamda da yürütmenizi sağlayacak bir web yazılımıdır. E-Ticaret Sitesi ile ürün ekleme, düzenleme gibi özellikleri anında gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz müşterileriniz size internet ortamından siparişlerinizi gönderebilir, ücretlerini belirlediğiniz ürünlerini direkt olarak pazarlayabilirsiniz. Size sadece istediğiniz ürünü veya hizmeti ekleme ve fiyatını belirlemek kalır. E-Ticaret uygulamasında da size özel yönetici panelinden web sayfanızı istediğiniz gibi yönetebilirsiniz.
Portal Web Tasarımı
Bu tip tasarımlar şahıs, haber sitesi, dernek, köy, belediye...vb tarafından kullanılan web yazılımdır. Bu yazılımla size özel yönetim paneli hazırlanır. Bu panelden haber, resim, video, duyuru, etkinlik...vb birçok konuda ekleme, düzenleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca isterseniz hazırlayacağımız üyelik sistemiyle birçok kullanıcıya da ulaşabilirsiniz. Haber, duyuru, resim...vb içeriklere yorum yapılmasına müsade edebilir, yorumlara siz onay vermedikçe yayınlanmasını da engelleyebilirsiz. Portal Web Tasarım birçok özellik daha ekleyebileceğiniz bir web yazılım uygulamasıdır.
SEO Uygulaması
Seo, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen "Search Engine Optimization" kelimelerinin kısaltmasıdır. Bu uygulama, başla Google olmak üzere arama motorlarının sizleri hızlı bir şekilde indekslemesine yardımcı olacaktır. Bu sayede arama motorlarında sizin ürün veya hizmetlerinizin hakkında bilgi almak ya da satın almak için arama yaptığında, sizin rakiplerinizden daha üst sıralarda çıkmanız sağlanacaktır. Bu da şirketinizin veya sizin prestijini ve ulaştırılabilirliğini arttıracaktır.

Anasayfa | Web Tasarım | Havadan Görüntüleme | Web Hosting | Kurumsal Kimlik | Neler Yaptık? | Biz Kimiz? | İletişim | Site Haritası
Tüm hakları sakladır. Copy Right 2010-2024 | Trabzonline Web Ajans ve Havadan Görüntüleme
Zümrütevler Mah. Cüneyt Sk. No:11 Maltepe / İstanbul | +90 532 481 1590 |info@trabzonline.com

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!